Tradiční Lomnické suchary

Vzhled a chuť Lomnických sucharů jsou dány tradiční recepturou používanou již více než 200 let a výrobními zkušenostmi lidí žijícími v okolí Lomnice nad Popelkou. Řada sladkých Lomnických sucharů se pyšní známkou evropské unie tzv. chráněného zeměpisného označení, čímž jsou potvrzeny specifické vlastnosti sucharů a renomé související s regionem jejich výroby. Jejich specifický vzhled i sladká oříšková chuť učarovaly generacím před námi a oblibě se těší dosud.

Mandlové Lomnické suchary

Sladké suchary oblíbené pro svou jemnou mandlovou příchuť.

Složení:
pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný olej řepkový, pomerančová kůra, drcené mandle (5 % v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené vaječné žloutky, muškátový květ. Výrobek může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.

Velikost balení:
200 g

Výživové údaje na 100 g
Energie 1 836 kJ/437 kcal
Tuky
z toho nasycené mastné kyseliny
13,3 g
5,81 g
Sacharidy
z toho cukry
68,98 g
38,5 g
Vláknina 6,61 g
Bílkoviny 6,9 g
Sůl 0,22 g

 

Oříškové Lomnické suchary

Sladké suchary oblíbené pro svou jemnou oříškovou příchuť.

Složení:
pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný olej řepkový, pomerančová kůra, lísková jádra (5 % v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené vaječné žloutky, muškátový květ. Výrobek může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.

Velikost balení:
200 g

Výživové údaje na 100 g
Energie 1 853 kJ/441 kcal
Tuky
z toho nasycené mastné kyseliny
13,8 g
6,31 g
Sacharidy
z toho cukry
70,13 g
45,7 g
Vláknina 5,73 g
Bílkoviny 6,1 g
Sůl 0,23 g

 

Arašídové Lomnické suchary

Sladké suchary s jemnou arašídovou příchutí.

Složení:
pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný olej řepkový, pomerančová kůra, drcené arašídy (5 % v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené vaječné žloutky, muškátový květ. Výrobek může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.

Velikost balení:
200 g

Výživové údaje na 100 g
Energie 1 830 kJ/435 kcal
Tuky
z toho nasycené mastné kyseliny
13,6 g
6,18 g
Sacharidy
z toho cukry
69,89 g
42 g
Vláknina 4,09 g
Bílkoviny 6,3 g
Sůl 0,23 g

 

Všechny naše suchary a eLeSka skladujte v suchém prostředí. Jakmile ochutnáte jeden, nebudete chtít přestat a nejspíš sníte celé balení najednou. Přesto pamatujte na to, že pokud v krabičce nějaký zůstane, pečlivě ho zabalte a vraťte se k němu co nejdříve. Jedině tak zachováte suchary křupavé.

Novinky z naší pece

Všechny články
Chráněné zeměpisné označení EU

Za jedinečnost Lomnických sucharů ručí Evropská unie

Lomnické suchary, které jsou oblíbenou lahůdkou mlsných jazýčků po více než dvě století, jsou od roku 2007 držiteli ochranné známky Evropské unie - takzvaného…
Majitelé eLeSka - Lukáš Heřmanský a Marek Heřmanský

Chceme pokračovat v tradici výroby Lomnických sucharů

Přes 200 let známou pochoutku, Lomnické suchary, čeká období renesance. Nové moderní prostory pro výrobu, nový obal i název. Tradice ale zůstává. V rozhovoru…
Redesign Lomnických sucharů

Oblíbená chuť zůstává, obal se mění 

Vezměte kteréhokoli velkého muže našeho národa, téměř každý vyšel z chudého pytle. Stejně tomu bylo i s naším pradědem Michalem Jínou, zakladatelem českého sucharářského…
chevron-down